24-26 жовтня 2006 року в Донецькому національному університеті відбулася Осіння Академія НАТО, що мала назву „НАТО, Європа та проблеми регіональної безпеки у глобальному світі”. У роботі Академії взяв участь Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства. Під час Академії розглядалися численні питання глобальної та регіональної безпеки, стратегія євроатлантичної інтеграції України напередодні Ризького саміту НАТО в листопаді 2006 р. Учасниками Академії були представники міжнародних місій, наукових та навчальних інститутів, Центру інформації і документації НАТО в Україні, громадських організацій. Директор Інституту трансформації суспільства, доктор економіки, професор Олег Соскін виступив з доповіддю „Євроатлантична інтеграція в українській політиці”. Він зосередив увагу на таких основних тезах. По-перше, Президент України, який відпо
... Читать дальше »
Олексій Коломієць - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій
Хронологія ключових подій навколо намагання України приєднатися до Плану дій щодо набуття членства в НАТО виглядає наступним чином.
На сторінках блогу «Kiev.Ukraine.News» з’явилося повідомлення із Лондону про те, що «на зустрічі у Софії у четвер, Державний секретар США Кондолізза Райс буде шукати підтримки у своїх партнерів (міністрів закордонних справ країн-членів) з метою приєднання України до «плану дій щодо членства в НАТО» - ключовому кроку перед отриманням запрошення приєднання до Альянсу».
Далі блог містить наступне: «США хотіли б, щоб Україна приєдналася до Плану дій щодо членства до вересня й однозначно до самміту НАТО у Ризі у листопаді. Це може надати країні можливість стати членом до того, як Президент Джордж Буш залишить свій офіс на початку 2009 року».
17-18 жовтня у м. Вашингтон відбувся круглий стіл «Шлях України до зрілої національної державності: Україна та членство в НАТО» за участю українських та американських урядовців, парламентарів, науковців та ЗМІ. Від української сторони участь у заході взяв заступник Міністра закордонних справ України В.Хандогій, який ознайомив учасників зібрання з офіційною позицією Києва щодо членства України в НАТО та нагальних питань національної безпеки. На круглому столі було обговорено перспективи членства України в НАТО з урахуванням змін внутрішньополітичної ситуації в нашій державі, проаналізовано стан реалізації курсу України на членство в Альянсі у політичній, безпековій, оборонній та економічній галузях, приділено увагу проблемам впливу російського фактору на євроатлантичні устремління нашої держави. Головним політичним сигналом круглого столу став висновок експертів про відповідність членства України в НАТО її базовим національним інтересам. Водночас, аналітики переконані, що
... Читать дальше »