Вторник, 2024-05-21, 4:48 PM
SITE LOGO
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная страница Регистрация Вход
Меню сайта

Начало » 2007 » Февраль » 6 » В Україні розпочинається тиждень НАТО
В Україні розпочинається тиждень НАТО
У Києві розпочинається міжнародний тиждень Північноатлантичного альянсу. Як очікується, у форумі "НАТО і виклики світової безпеки" візьмуть участь близько тисячі експертів і наукових співробітників військових навчальних закладів України.
Програма міжнародного тижня НАТО передбачає курс лекцій викладачів Оборонного коледжу НАТО в Римі і школи НАТО, розташованої в німецькому місті Обераммергау. Під час лекцій ітиме мова про боротьбу з тероризмом, трансформації НАТО і співробітництво Альянсу з Україною.
Напередодні міністр оборони Німеччини Франц-Йозеф Юнг висловив готовність підтримати реформування української армії. Раніше генсек НАТО й український МЗС зазначили, що офіційне запрошення стати членом Альянсу Київ може отримати у 2008 році.
Незважаючи на відсутність скоординованих зусиль українського уряду щодо інформування населення про Північноатлантичний альянс, вступ до НАТО сьогодні підтримує майже 30% українців. Водночас, за даними опитувань громадської думки, проведених Інститутом соціальної і політичної психології, кількість противників вступу до Альянсу за останні півроку скоротилася майже на 10%.

Терміни вступу
Начальник оборонного коледжу НАТО Марк Ванкерсбілк у Києві на спільній прес-конференції з колишнім міністром оборони України, начальником Національної академії оборони Віталієм Радецьким заявив, що терміни вступу України до НАТО залежатимуть від успішності проведення реформ.
Як зазначив представник Альянсу, "усі розглядають Україну як можливого члена НАТО, але це вимагає певних змін і реформ, що вже розпочалися".
За його словами, повноправне членство України в НАТО залежатиме від конкретних результатів цих реформ, Альянс, у свою чергу, надає всіляку допомогу в цьому процесі.
Відповідаючи на запитання журналістів з приводу заяв міністра оборони Росії Сергія Іванова щодо вступу України до НАТО, Ванкерсбілк зазначив, що країни повинні самі вирішувати питання входження до тих або інших співтовариств і міжнародних організацій. Водночас, за його словами, розширення Альянсу після розпаду Радянського Союзу мало позитивний ефект для міжнародної безпеки.
За словами Марка Ванкерсбілка, Росія активно співробітничає з Альянсом. "Російські власті підтвердили, що партнерство з НАТО для них є дуже корисним", - зауважив він.
Вступ України до НАТО не означає розміщення іноземних військових баз на її території, наголосив представник Альянсу. "У НАТО немає мети відкривати свої бази на території своїх членів", - сказав Ванкерсбілк.
Він наголосив, що це можна побачити на прикладі 10 країн, які приєдналися до Альянсу після розпаду СРСР. Він зазначив, що питання розміщення військових баз вирішують самі країни-члени НАТО.
У свою чергу, Віталій Радецький сказав, що членство в Альянсі – це винятково політичне рішення. За його словами, низька підтримка українським населенням вступу до НАТО пов’язана з відсутністю відповідної роз’яснювальної роботи. Антинатовські настрої властиві старшому поколінню, яке перебувало під впливом радянського агітаційного апарату, додав він. Водночас Радецький зазначив, що це питання майбутнього і воно буде вирішене. За словами начальника Академії, українські військові вже розуміють переваги членства в Альянсі.
Як повідомив Радецький, членство України в НАТО не заважає національним інтересам Росії. "Я думаю – це моя особиста думка, - що Росія також вступить до НАТО, можливо, навіть раніше, ніж ми. Вони ведуть роботу в цьому напрямі", - сказав він. На його думку, це питання сьогодні звучить гостро через виборчу кампанію в Україні.
Як сказав експерт, Національна академія оборони вивчає досвід ведення бойових дій у Чечні і досвід Радянської Армії. Водночас він зауважив, що слухачі Академії готові брати участь у миротворчих операціях під егідою ООН. За його словами, найбільша проблема під час навчання – відсутність мовної практики в слухачів.
(Підготовлено за матеріалами Німецької хвилі, УНІАН та Обкому).

Просмотров: 1049 | Добавил: otan | Рейтинг: 0.0 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Форма входа

Календарь новостей
«  Февраль 2007  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728

Поиск по новостям

Друзья сайта

Статистика

Copyright MyCorp © 2006 Сделать бесплатный сайт с uCoz